Як приватизація сприяє благодійним проєктам: історія створення сімейного центру на місці занедбаної будівлі

Прозора приватизація занедбаних та непрофільних для держави об’єктів надає можливості не лише для створення та розвитку бізнесу, а й сприяє впровадженню соціальних проєктів. 

Герой нашої сьогоднішньої історії успіху власним прикладом довів, що можна у будь-який момент розпочати діяльність на користь громади.

Так, пан Сергій зацікавився пропозицією приватизації приміщення та інвестував у соціально корисну справу — відкриття сімейного центру у Брусилові. 

Про те, яку роль відіграла прозора приватизація для благодійної ініціативи та про діяльність самого сімейного центру читайте в нашому інтерв’ю з паном Сергієм: 

Розкажіть, будь-ласка, про приватизований об’єкт. Що було побудовано або створено на місці цього активу?

Ми приватизували приміщення колишнього військкомату, де планували після ремонтних робіт і реконструкції цього активу втілювати в життя різні соціальні проєкти. Оскільки ми придбали приміщення у напівзруйнованому стані дещо довелося взагалі знести. Стіни були непридатні для того, щоб їх ремонтувати і тим більше потім на них робити дах. Є навіть фотографії, того в якому стані перебував об’єкт. Проте, протягом цих років нам вдалося побудувати сучасне приміщення сімейного центру. 

Щодо обраного об’єкту: що вас зацікавило в ньому?

Приміщення, яке ми приватизували, відповідало нашим основним запитам. У  першу чергу викликало інтерес привабливе розташування об’єкту, адже поряд знаходиться парк, де викладачі матимуть змогу влаштовувати з дітьми прогулянки, а також проводити різноманітні заходи. Також, нас влаштувала ціна активу. 

Тобто Ви вважаєте цінову пропозицію вигідною ?

Так, я вважаю ціну цілком вигідною та посильною. 

Розкажіть трішки детальніше про діяльність сімейного центру

Нещодавно ми ввели сімейний центр в експлуатацію та вже відкрили на його базі 6  цікавих та корисних проєктів.

Які саме проєкти відкриті в сімейному центрі?

На базі сімейного центру відкритий проєкт “Школа Життя”, який включає різноманітні гуртки. 

До прикладу, у нас вже облаштований клас англійської мови, підготовлені викладачі та укомплектовані групи. Другий гурток – “Швейна майстерня”, де діти, які бажають навчитися цієї професії, відвідують заняття та здобувають знання й навички. 

Наступний гурток – “Кулінарія”, де вчать дітей готувати щось смачне. Також – гурток “Робототехніка”, для дітей які  хочуть вчити фізику, математику, програмування. 

Наш спортивний гурток має два напрямки: ігровий і тренажерний, де займаються з дітьми та молоддю спортом. Також відкритий гурток рукоділля – “Творча майстерня”, що особливо цікавий для початкової та середньої ланки учнів, які люблять зробити щось своїми руками та принести витвір додому й показати своїм батькам. 

Разом з тим для старшокласників розпочинає свою діяльність гурток “Майстер”, де підлітків навчають різним технічним вмінням, а саме як працювати з механічними чи електроінструментами. 

Окремо від проєкту “Школи Життя” функціонує та має великий попит гурток логопедії. 

Другий напрямок діяльності сімейного центру – благодійна їдальня приблизно на 30-40 дітей з сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах. З цими дітьми проводяться різні заняття, вони мають можливість долучитися до гуртків. 

Третій напрямок – це проєкт “Словом та ділом”, який включає в себе надання допомоги для малозахищених верств населення. Ми надаємо їм допомогу завдяки спільній участі з іншими людьми, які мають змогу та можливість допомогти. До прикладу, збираємо одяг, іграшки та інші речі та передаємо малозабезпеченим сім’ям. 

Наступний, четвертий напрямок – соціальний гуртожиток, що створений для дітей, які після завершення навчання та проживання в інтернатному закладі не мають місця проживання. Відтак саме для них надається можливість тимчасового проживання.  

І п’ятий напрямок – це проєкт денного центру. У Брусилівському районі наявні сім’ї, де через різні складні життєві обставини діти перебувають у недоглянутому та занедбаному стані.  Саме з такими сім’ями проводиться профілактична робота та надається підтримка. 

У процесі розвитку сімейного центру будуть додаватися та облаштовуватися нові гуртки та проєкти. 

Скільки робітників та волонтерів залучено до діяльності сімейного центру? 

Близько 20 людей як на волонтерських засадах, так і офіційно працевлаштовані. Здебільшого у сімейному центрі працюють волонтери, які крім цієї благодійної діяльності мають інші місця роботи, проте хочуть безкорисно поділитися своїми знаннями з дітьми. Також створенні місця праці для викладачів та працівників, які мають повну зайнятість у сімейному центрі. 

Скільки учнів відвідує сімейний центр? Та як громада сприймає благодійну ініціативу ? 

У загальному ми думаємо, що буде охоплено декілька сотень учнів. Для цього ми хочемо надати можливість не лише дітям з Брусилова, а й з навколишніх сіл району відвідувати сімейний центр та гуртки. Ми мали перемовини з головою ОТГ, який дав згоду щодо підтримки та надання централізованої транспортної доставки учнів до сімейного центру. Такий крок гарантуватиме безпеку та доступність для кожної дитини, яка має бажання розвиватися та навчатися.  

Щодо соціальних служб та інших органів, то з ними у нас дуже тісна співпраця та взаєморозуміння. Ми постійно консультуємося та радимося, адже ми не конкуренти, а, так би мовити, партнери. 

Чи плануєте повторно брати участь в онлайн-аукціонах?

Якщо будуть цікаві пропозиції, то звісно планую. 

Що можете порадити людям, які планують брати участь в приватизаційних аукціонах та відкрити власну справу, зокрема благодійну?  

Звичайно я раджу кожному брати участь в таких аукціонах та відкривати власну справу на благо громади та людей. Наразі будь-хто, незалежно від соціального статусу, потребує підтримки, тому я повністю підтримую створення нових благодійних проєктів та ініціатив, тим паче якщо є такі інвестиційно-привабливі об’єкти. 

Щодо власної справи та бізнесу, то у будь-якому разі, я вважаю, варто не втрачати можливості та реалізувати всі свої задуми.

Як вигідно приватизувати об’єкти?

Дізнайтесь про 7 простих кроків.

Щодня Фонд державного майна готує нові об’єкти для прозорої приватизації по всій території України — як в обласних центрах, так і в невеликих містах і селищах. Для кожної області підготовлено своє інвестиційне меню, у якому присутні як великі єдині майнові комплекси, пакети акцій підприємств, так і окремі невеликі об’єкти.

Залишити відповідь