Як ініціювати приватизацію

Приватизація – це просто та прозоро!

Ініціювати включення об’єктів до переліку приватизації можуть і потенційні покупці – як звичайні громадяни, так і підприємства. Бачите занедбану будівлю або непрацюючий цех, що може допомогти у розвитку вашого бізнесу або буде корисним вашій громаді – подавайте заяву про включення об’єкту державної власності до переліку, що підлягають приватизації та купуйте їх на прозорих аукціонах.

Screenshot_700

Якщо ви маєте усю необхідну інформацію про об’єкт, то відповідно до ст. 11 ЗУ «Про приватизацію державного та комунального майна», вам необхідно виконати 3 прості кроки:

1. Скачати відповідну Заяву, роздрукувати, заповнити і підписати її. Для завантаження форми заяви скористуйтесь необхідною кнопкою.

Об’єкти малої приватизації

Об’єкти великої приватизації

2. Підготувати копію нижчезазначених документів, засвідчивши усі сторінки:

 1. особистим підписом, прізвищем та ініціалами;
 2. відміткою “Згідно з оригіналом”;
 3. датою.

Перелік необхідних документів:

Для фізичних осіб:

Для громадян України: копія паспорта громадянина України;

Для іноземних громадян: копія паспорта або копія документа, що посвідчує особу.

Для юридичних осіб:

Для резидентів:

 • Копія паспорту представника у разі, якщо заяву підписано особою, уповноваженою керівником юридичної особи, або представником фізичної особи;
 • Довіреність або інший документ, який засвідчує право представляти юридичну або фізичну особу.

Для нерезидентів:

 • Документ про реєстрацію у державі місцезнаходження (наприклад витяг із торговельного, банківського або судового реєстру, тощо). Документ має бути засвідчений згідно із законодавством держави його видачі
 • Переклад документу про реєстрацію українською мовою;
 • Копія паспорту представника;
 • Довіреність або інший документ, який засвідчує право представляти юридичну особу. У разі, якщо документ подано мовою країни, яка його видала, необхідно додати український переклад.
 • У разі якщо документом, що посвідчує особу, є паспорт громадянина з безконтактним електронним носієм, до заяви додається копія такого паспорта з відповідною підтверджуючою інформацією.

3. Відправити Заяву та копію усіх засвідчених документів у регіональне відділення Фонду державного майна України за місцем знаходження об’єкта приватизації. У разі подання заяви щодо об’єкта малої приватизації – заява подається у 1 примірнику, у разі об’єкта великої – у 2 примірниках.

Регіональне відділення Фонду, у свою чергу, звернеться до органу управління цим державним майном для включення його в перелік приватизації. Відповідь стосовно об’єктів малої приватизації надійде на вказану адресу протягом 30 днів з моменту отримання, щодо об’єктів великої – буде розглянуто в Кабінеті Міністрів України.

ВАЖЛИВО!

Якщо ви не маєте усієї необхідної інформації про об’єкт, який маєте намір приватизувати, пропонуємо вам скористатись безкоштовною адміністративною послугою «Надання інформації (відомостей або витягу) з Єдиного реєстру об’єктів державної власності», а також пошуком інформації по суб’єктам господарювання для уточнення інформації по об’єкту приватизації.

Відмова включити об’єкт в перелік приватизації можлива, якщо:
 • Запропонований об’єкт – це підприємство, що перебуває в процесі ліквідації;
 • Існують законодавчі обмеження щодо приватизації запропонованого об’єкту;
 • Орган управління надав вмотивовану відмову;
 • Кабінет Міністрів України не погодив включення об’єкту у перелік (велика приватизація).
Нагадуємо, що ініціатор не бере на себе зобов’язань брати участь у приватизаційному аукціону.

КОЖЕН УКРАЇНЕЦЬ – ІНВЕСТОР!

З об’єктами приватизації, що вже включені у перелік, можна ознайомитися у розділі малої та великої приватизації

Фільтри
X