Господарський суд м. Києва розблокував процес приватизації ПАТ «Центренерго»

Господарський суд м. Києва своєю ухвалою від 6 лютого 2020 року задовольнив клопотання Фонду державного майна України, скасувавши заходи забезпечення позову, якими було заблоковано приватизацію ПАТ «Центренерго».

Нагадаємо, що 23 січня 2020 року Господарський суд м. Києва, без виклику сторін, розглянув та задовольнив заяву ТОВ «Укрдонінвест» про забезпечення позову та заборонив Фонду вчиняти дії щодо приватизації ПАТ «Центренерго» до вступу в законну силу судового рішення за результатами розгляду справи по суті про визнання недійсним наказу ФДМУ № 1572 від 13 грудня 2018 року.

У відповідь Фондом було подано до Господарського суду міста Києва клопотання про скасування зазначених заходів забезпечення позову. 

Водночас, наприкінці січня Фонд державного майна України розпочав процедуру відбору інвестиційних радників з приватизації для ПАТ «Центренерго». З метою детального аналізу стану справ в компанії за результатами 2019 року ФДМУ також залучає аудиторську компанію з бездоганною репутацією.

У лютому будуть запущені процедури підготовки до приватизації низки наступних об’єктів великої приватизації.

Довідково 

ПАТ «Центренерго» є одним з найбільших підприємств електроенергетичної галузі країни і єдиною в Україні державною енергогенеруючою компанією, що має вагомі конкурентні переваги та значний потенціал розвитку. 

ПАТ «Центренерго» – енергетична компанія, яка займається виробництвом та постачанням електроенергії на оптовий ринок. Частка компанії у загальному обсязі виробленої електроенергії країни складає 8%, а в обсязі виробленої теплової енергії – 18%.    До складу компанії входять три теплові електростанції – Вуглегірська, Зміївська та Трипільська. Сумарна проектна потужність станцій становить 7695 МВт, що дорівнює близько 15% від загальної потужності електростанцій України. За цим показником компанія посідає друге місце серед теплових енергогенеруючих компаній України. На електростанціях компанії встановлено 23 енергоблоки потужністю від 175 до 800 МВт, з яких 18 блоків – вугільні, а 5 призначені для використання газомазутного палива.

Залишити відповідь