Приватизація в телефоні. Як підприємець із Мукачево зробив ставку, перебуваючи в дорозі, і переміг в аукціоні з приватизації будівлі своєї мрії
Мукачево — місто із понад тисячолітньою історією. На перехресті доріг і часів. Відоме і як місто, що жило за Магдебурзьким правом, і як транспортний вузол міжнародних магістралей, і як населений пункт, околиці якого є найпівнічнішою у світі місцевістю, де ще кілька років тому вирощували чай, та який у сьогоденні забезпечує виробництво четвертої частини всього світового ринку лиж.
А якщо взяти до уваги ще й неймовірну концентрацію туристичних магнітів на квадратний метр міста (одного тільки замку Паланок вистачило б, щоби перетворити його в справжню мекку для туристів, а тут ще й такі «родзинки» подієвого туризму, як відомий далеко за межами України щорічний фестиваль «Червене вино», і колоритні святкування Дня покровителя міста, святого Мартина, і вже традиційний парад сажотрусів), то зрозуміло, що нерухомість, особливо в центральній його частині, користується неабияким попитом.
Це підтверджує й історія приватизації п’ятиповерхової будівлі за адресою: вул. Недецеї Яноша, 2, колишнього майна Головного управління статистики в Закарпатській області. Попри те, що вона ще 1979 року побудови, на приватизаційному аукціоні, оголошеному на 16 вересня 2020 року, за право придбати її змагалося аж 49 учасників. Та, вочевидь, переможці не розрахували своїх можливостей. Тож цьому аукціону так і не довелося відбутися й повторний був призначений на 2 листопада 2020 року. Він відбувся за участі восьми учасників. Переміг Віктор Басараб. Згодом він і став власником цієї будівлі. Про плани реновації придбання — у розмові з новим власником.
— Пане Вікторе, у приватизаційному аукціоні Ви брали участь як приватна особа. Ви вже займаєтеся бізнесом чи тільки плануєте розпочати підприємницьку діяльність?
— Так, я займаюся підприємницькою діяльністю. У нас кілька видів діяльності, але активними на сьогодні є будівництво та реконструкція.
— Як Ви дізналися про можливість приватизувати державне майно?
— Час від часу ми переглядаємо інформацію на відповідних електронних ресурсах. Окрім того, раніше я кілька разів брав участь в електронних приватизаційних аукціонах, реєструючись для цього на електронних майданчиках. Вони ж, зазвичай, оформляють своїм колишнім клієнтам різного роду підписки. Саме завдяки такій підписці ми отримали інформацію, що виставляється на торги ця будівля. Нас це дуже зацікавило, бо вона знаходиться неподалік від тієї локації, де ми зараз працюємо й живемо. Відповідно, ми добре розуміємо, наскільки це цікавий об’єкт у реаліях нашого міста. Розуміємо його потенціал, його можливості.
За документами будівля п’ятиповерхова. Але разом із горищем — це майже шість поверхів. У нас зараз заборонено такі будівлі будувати (я маю на увазі поверховість). І це ще один її плюс.
Щодня Фонд державного майна готує нові об’єкти для прозорої приватизації по всій території України — як в обласних центрах, так і в невеликих містах і селищах. Для кожної області підготовлено своє інвестиційне меню, у якому присутні як великі єдині майнові комплекси, пакети акцій підприємств, так і окремі невеликі об’єкти.
З 29 липня по 2 серпня команда ФДМУ планує провести 12 приватизаційних аукціонів. Аукціони заплановані у Сумській, Івано-Франківській, Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській, Закарпатській, Вінницькій та Чернівецькій областях.
До Вашої уваги лоти наступного тижня:
ЄМК ДП «Неполоковецький комбінат хлібопродуктів» 41 996,7 м²До складу.
6 серпня Фонд держмайна запрошує взяти участь у приватизаційному аукціоні державного пакету акцій розміром 97,5458 % статутного капіталу АТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат» у м. Запоріжжя.
Стартова ціна активу – 151,9 млн грн. Загальна площа – 41 996,7 м².
До складу.
1 серпня Фонд держмайна запрошує взяти участь у приватизаційному аукціоні ЄМК ДП «Неполоковецький комбінат хлібопродуктів» у Чернівецькій області.
Стартова ціна активу – 217,4 млн грн. Загальна площа – 41 996,7 м².
До складу активу входить: 129 одиниць нерухомого майна, 24 одиниці.
7 серпня Фонд держмайна запрошує взяти участь у приватизаційному аукціоні ЄМК ДП "Зарубинський спиртовий завод" у Тернопільській області.
Стартова ціна активу - 219,1 млн грн. Загальна площа – 28804,5 м².
Об’єкт включає в себе: 58 одиниць нерухомого майна та інфраструктури (виробничі,.
Фонд держмайна запрошує 29 липня взяти участь у приватизаційному аукціоні комплексу будівель в Одеській області.
Стартова ціна активу – 173,2 тис. грн. Загальна площа активу складає 84,3 м².
Актив представлений комплексом будівель у складі: адміністративна будівля, склад, гараж, погріб, вбиральня, колодязь,.
З 22 по 26 липня команда ФДМУ планує провести 19 приватизаційних аукціонів. Аукціони заплановані у Сумській, Івано-Франківській, Житомирській, Дніпропетровській, Одеській, Рівненській, Чернігівській, Миколаївській, Полтавській, Волинській, Кіровоградській областях та Києві.
До Вашої уваги лоти наступного тижня:
ЄМК ДП «Державний інститут по проектуванню.
26 липня Фонд держмайна запрошує взяти участь у приватизаційному аукціоні адмінприміщення з гаражом у Житомирській області.
Стартова ціна активу –344,3 тис. грн. Загальна площа – 247,9 м².
Актив представлений одноповерховою адміністративною будівлею загальною площею 203,9 м² та гаражом загальною площею 44,0.
23 липня Фонд держмайна запрошує взяти участь у приватизаційному аукціоні ЄМК ДП Науково-дослідного інституту «Буран» у м. Києві.
Стартова ціна активу – 413,0 тис. грн. Загальна площа – 1868,0 м².
До складу активу входить: нежитлова будівля, 2 одиниці транспортних засобів 1994.
24 липня Фонд держмайна запрошує взяти участь у приватизаційному аукціоні крита стоянка для автомашин у Сумській області.
Стартова ціна активу – 710,8 грн. Загальна площа – 1166,8 м².
Актив представлений нежитловою будівлею та двома будівлями гаражів, що розташовані на окремому огородженому.
23 липня Фонд держмайна запрошує взяти участь у приватизаційному аукціоні ЄМК ДП «Державний інститут по проектуванню підприємств м'ясної та молочної промисловості «Полтавадіпром'ясомолпром» у м. Полтава.
Стартова ціна активу – 16,8 млн грн. Загальна площа – 2427,3 м².
До складу активу входить:.
З 15 по 19 липня команда ФДМУ планує провести 28 приватизаційних аукціонів. Аукціони заплановані у Дніпропетровській, Сумській, Кіровоградській, Волинській, Одеській 6, Вінницькій, Черкаській, Хмельницькій, Чернівецькій, Івано-Франківській, Львівській, Полтавській областях та в м. Київ.
До Вашої уваги лоти наступного тижня:
ЄМК ДП.
16 липня Фонд держмайна запрошує взяти участь у аукціоні з приватизації ЄМК ДП "Сільськогосподарське підприємство "Земельний фонд"" у м. Києві.
Стартова ціна активу – 7,9 млн грн.
До складу активу входять 15 зареєстрованих одиниць нерухомого майна загальною площею 7285,1 м², а.