Надходження від приватизації у 2021 рекордні за останнє десятиріччя

До державного бюджету України в 2021 році від приватизації надійшло 5,1 млрд грн, що становить рекорд по надходженням за десятиріччя. Сума надходжень в 2020-2021 роках перевищує разом взяті попередні 7 років.

Про це повідомив голова Фонду державного майна України Дмитро Сенниченко.

«Цей історичний рекорд підтверджує правильність реформ здійснених Фондом держмайна, спрямованих на відкритість та прозорість приватизаційних процесів. Загалом за ці два роки наша команда забезпечила надходжень до держбюджету лише від приватизації 7,35 млрд грн. Це більше ніж сукупно за сім попередніх років! Такий результат досягнутий в умовах  пандемії, законодавчого блокування великої приватизації, шаленої протидії всієї корумпованої системи тіньового сектору економіки», – наголосив Дмитро Сенниченко.

За його словами, одне із найважливіших досягнень – це повернення довіри бізнесу та інвесторів до процесу приватизації.

«Для мене особисто найважливішим успіхом є повернення довіри бізнесу, українських інвесторів до Фонду держмайна і самого процесу приватизації. Ми кардинально перебудували процеси підготовки та виведення на аукціони об’єктів приватизації. Завдяки впровадженим чесним правилам, коли «усі знають усе», середня кількість учасників аукціонів з двох у середньому раніше, наразі складає більше п’яти інвесторів на один приватизаційний лот. Відповідно, чесна конкуренція створює змагальність і формує справедливу ціну. Раніше ціна на торгах зростала приблизно на одну п’яту – 21%. Тепер, завдяки високій конкуренції та відкритості – середнє зростання ціни на аукціонах становить 150%. І це факти з якими не посперечаєшся» – відзначив голова Фонду держмайна.

Він повідомив, що за 2 роки Фонд пройшов системну реформу і може надалі працювати як ефективна інституція.

«Для подальшого успіху приватизаційної реформи необхідно дві умови: Верховній раді ухвалити напрацьовані законодавчі зміни. Уряду – забезпечити передачу нестратегічних активів на приватизацію. За цих умов в 2022 році можна очікувати новий сплеск приватизаційної активності та залучення інвестицій через приватизацію. Занедбані державні активи на прозорих аукціонах знайдуть своїх нових ефективних власників і зможуть розвиватися, створювати робочі місця та рухати українську економіку вперед», – переконаний Дмитро Сенниченко.

Наразі в переліку на приватизацію у 2022 році знаходяться 20 спиртових активів ДП “Укрспирт” та концерну “Укрспирт”, 15 експертно-технічних центрів “Держпраці” по всій Україні, 6 недіючих пенітенціарних установ Мін’юсту, 2 агропромислових комплексів – “Новопокровський” та “Неполоковецький” комбінати хлібопродуктів, 2 об’єкти виноробної галузі – “Одеський завод шампанських вин” та «Котовський виноробний завод», ЄМК ДП “Морський торговельний порт Усть-Дунайськ”, Білгород-Дністровський морський торговельний порт, Скадовський морський торговельний порт.

Залишити відповідь