Успішна приватизація на Прикарпатті: нові робочі місця та якісні послуги замість витрат на утримання адмінбудівлі

Практика свідчить про те, що значна кількість об’єктів державної власності не використовується за цільовим призначенням. Єдиний дієвий варіант вирішення цієї проблеми – прозора приватизація. Так сталося і з комплексом будівель та споруд загальною площею понад 800 м² у місті Рогатин, що на Прикарпатті.

Аукціон з приватизації цього об’єкту вкотре довів, що стартова ціна не є визначальним фактором при приватизації – лише конкуренція на відкритих торгах формує реальні ринкові ціни об’єктів. В цьому випадку стартова ціна об’єкту була лише 13,7 тис. грн, а придбали його у 89 разів дорожче – за понад 1,2 млн грн. 

Новий власник – Андрій Кічула, є приватним підприємцем з міста Рогатин. Має значний досвід у сфері торгівлі господарськими товарами. Тому швидко взявся до справи – розпочав розширювати власний бізнес менш як через три місяці після приватизаційного аукціону, на якому отримав право власності на адмінбудівлю у центрі міста. 

Як оголошення про аукціон  надихнуло на розвиток власної справи та створення нового бізнесу – далі у розмові. 

Пане Андрію, розкажіть, будь ласка, як Ви дізналися про можливість приватизації держмайна? Та чи це перший Ваш досвід приватизації?

Про можливість приватизації я знав вже давно, колись навіть брав участь у приватизаційних аукціонах з бізнес-партнером. Проте всю організаційну частину брав на себе мій колега. Я, власне, майже не користуюся інтернетом, в нашій сім’ї це зона відповідальності моєї дружини. І, нещодавно, на одному з сайтів вона випадково натрапила на оголошення про приватизацію об‘єкта, який нас зацікавив. І оскільки я приватний підприємець, а актив був дійсно перспективний, ми задумались про можливість розширення власного бізнесу і наважились взяти участь у приватизаційному аукціоні. 

Чи була конкуренція на аукціоні? Скільки учасників змагалося за право власності на цей об’єкт?

Разом зі мною було 10 учасників, та переміг я не одразу. Я зайняв друге місце, проте переможець не сплатив задекларовану ним ставку, і за правилами я отримав право підписати договір купівлі-продажу, яким і скористався. 

Чи були труднощі з доступом до інформації або об’єкту на етапі збору інформації? Можете підтвердити, що все відбувалося прозоро, або можливо були якісь нюанси?

Не зважаючи на те, що це мій перший самостійний досвід приватизації, саме як приватного підприємця, жодних труднощів не виникло. Процес дуже простий та максимально прозорий. Я одразу зателефонував до представника майданчику, на якому був розміщений аукціон, і мені провели покроковий інструктаж з приводу участі в аукціоні та з приводу оформлення усієї необхідної документації. 

Тоді переходимо до найцікавішого. Розкажіть, будь ласка, як ви плануєте використовувати актив?

Сфера моєї діяльності – продаж господарських товарів. І, не зважаючи на те, що пройшло не так багато часу з дати аукціону, цей об‘єкт я вже активно використовую.

Тобто в січні 2021 тільки відбувся аукціон і ви вже активно використовуєте об’єкт?

Так! Об‘єкт має вигідне розташування для нашого вже діючого бізнесу і на сьогоднішній день використовується як складські приміщення. Приватизація цього активу дала гарний поштовх для розширення та модернізації нашої справи та надихнула на створення нового бізнесу. Проте за умовами аукціону частина приміщення зараз знаходиться в оренді, тому цього року ми активно займаємось модернізацією вже діючого бізнесу та якісним плануванням нової справи.

Якщо не секрет, то який новий бізнес скоро з‘явиться в Рогатині? Та чи плануєте ви створювати нові робочі місця? 

Це не секрет. Як тільки завершиться термін дії орендного договору частини об‘єкту, я інвестую в модернізацію приміщення та перетворю його на сучасний будівельний магазин. Звісно, мова одразу піде і про створення нових робочих місць. 

А чи підраховували ви суму інвестицій, які необхідно вкласти в об‘єкт?

Так, проте про точну суму ще досить рано говорити. 

Чи вважаєте Ви сплачену ціну справедливою і ринковою, а пропозицію – вигідною?  

Так. Я вважаю, що з купівлею цього об’єкту все склалося –  і вигідне розташування будівлі, і відмова першого покупця від придбання. Таку пропозицію я вважаю дійсно вигідною.

А чи плануєте ще брати участь в аукціонах з приватизації або оренди  державного майна? 

Звісно! Як тільки модернізація мого діючого бізнесу почне приносити прибутки, я обов’язково переглядатиму нові пропозиції від держави. 

Команда Фонду держмайна України бажає успіху новому власнику з перетворенням приватизованого активу на продуктивний та у створенні нового бізнесу на Прикарпатті. Запрошуємо усіх брати участь у прозорій приватизації, адже інвестувати у створення або розвиток власної справи тепер зручно та вигідно завдяки прозорій приватизації!

Як вигідно купити об’єкт малої приватизації?

Дізнайтесь про 7 простих кроків.

Щодня Фонд державного майна готує нові об’єкти для прозорої приватизації по всій території України — як в обласних центрах, так і в невеликих містах і селищах. Для кожної області підготовлено своє інвестиційне меню, у якому присутні як великі єдині майнові комплекси, пакети акцій підприємств, так і окремі невеликі об’єкти.

Залишити відповідь