Веб-сайт працює в тестовому режимі.

орендне підприємство «Керамос – Мінерал»

Регіон:м. Пологи, вул. Кар’єрна, 28
Приватизовано у: 1993 р.
Інвестор:ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал»

Регіональне відділення ФДМУ по Запорізькій області провело приватизацію орендного підприємства «Керамос – Мінерал» наприкінці 1993 року. Сьогодні це ТОВ «Гірничодобувна компанія «Мінерал», що розташована за адресою: м. Пологи, вул. Кар’єрна, 28.

Гірничодобувна компанія «Мінерал» – підприємство гірничодобувного комплексу України. На ринку керамічної і вогнетривкої сировини більше 85 років. Підприємство веде розробку Пологівського родовища каоліну вторинного і глини вогнетривкої. Щорічно підприємство видобуває близько 300 000 тон глини, 200 000 тон каоліну і 800 000 тон піску. Експлуатаційні запаси складають близько 35 млн тонн.

Каолін і глини Пологівського родовища використовуються в вогнетривкої і металургійної промисловості, а так само при виробництві фарфору, керамічних і фаянсових виробів, паперу, портландцементного клінкеру, керамічної цегли.

Видобуток корисних копалин ведеться за допомогою екскаваторів ЕКГ, крокуючих екскаваторів ЕШ-10/70, ЕШ-13/70 і роторними гірничодобувними комплексами ЕРМ. Після видалення порожніх порід каолін і глина видобуваються з надр роторним способом з наступним завантаженням у залізничні вагони і думпкари.

Здобуті каолін, глина і пісок транспортуються з кар’єру для подальшої переробки на ділянку подрібнення вогнетривкої глини і в цех формувальних сумішей, а також до складу готової продукції або безпосередньо до споживачів.

У цеху формувальних сумішей каолін висушується до вологості 1% або 10% і подрібнюється. Глина висушується до вологості 8%, подрібнюється і за необхідності активується спеціальними модифікаторами. Пісок збагачується шляхом промивання і просіювання. Продукція ТОВ «Гірничодобувна компанія Мінерал» відвантажується навалом або в особливо міцних мішках вагою одна тонна.

Лабораторія з сучасним обладнанням контролює кожен етап процесу виробництва і гарантує відповідність усім вимогам, що пред’являються до продукції даного типу. Співробітники лабораторії працюють в постійному контакті з клієнтами і активно беруть участь в дослідницьких програмах і програмах розвитку виробництва.

ТОВ «Гірничодобувна компанія Мінерал» веде активну діяльність зі збереження навколишнього середовища. Після видобутку корисних копалин здійснюється засипка використаного простору. Ділянки, які розроблялися, рекультивуються, землі передаються для подальшого використання в сільському господарстві.